SYSTEM BPS

BPS jest to opatentowany system wykonywania protez dla osób bezzębnych,opracowany przez zespół naukowców z firmy IVOCLAR-VIVADENT Lichtenstein-Szwajcaria. Od 25 lat firma IVOCLAR z powodzeniem wprowadza w praktyce BPS w renomowanych klinikach na całym świecie od USA przez kraje europejskie po Japonię.

I choć żadna proteza nie zastąpi naturalnych zębów,to system BPS jest właśnie dla Ciebie i twoich najbliższych.

DENTALL – ZIELONA jako jeden z pierwszych w kraju gabinetów stomatologicznych otrzymał licencję na wykonywanie prac protetycznych w systemie BPS

Co  pacjent powinien wiedzieć na temat systemu BPS.

JEST ON PRZEZNACZONY DLA OSÓB BEZZĘBNYCH
mających przykre doświadczenia z posiadanymi protezami,a nieuznających kompromisów pomiędzy komfortem użytkowania a estetyką.W systemie BPS zawarte są wszystkie te funkcje.

Wykonujemy protezy dla osób bezzębnych oparte na implantach,korzystając z wiedzy i doświadczeń twórców BPS.

Informacje dla pacjentów

Uśmiech jest wynikiem pięknego uzębienia który poprawia samopoczucie.                                                                                                               Zdrowe i pełne uzębienie ma wymiar nie tylko estetyczny. Z fizjologicznego punktu widzenia ma ono zasadnicze znaczenie przy mechanicznym rozdrabnianiu pokarmu, w prawidłowym wymawianiu głosek,wpływa na stan mikroflory jamy ustnej. Dlatego chcemy Ci przekazać całą niezbędną informację i pomóc w podjęciu decyzji jaką protezę należałoby zastosować.

Proteza dentystyczna powinna dać Twojemu uśmiechowi jak najnaturalniejszy wygląd. Wysoka jakość standardów upewnią Cię, że protezy dentystyczne BPS skierowane są na Twoje indywidualne wymagania. Ruchy i czułość błon śluzowych są wzięte pod uwagę, jak również wygoda podczas codziennego użytkowania, tak jak jedzenie lub mówienie.

BPS (Biofunctional Prosthetic System) bazuje na ścisłej współpracy między stomatologiem a dyplomowanym technikiem dentystycznym, tak aby Twoje protezy spełniły najbardziej rygorystyczne wymogi.

Co oznacza BPS?

Biofunkcjonalny: Dzięki pomiarom, odwzorowuje indywidualną fizjologię jamy ustnej każdego pacjenta.

Protetyczny: Do wykonania protez używane są materiały najwyższej jakości, koncesjonowane przez firmę IVOCLAR.

System: Opracowany przez firmę IVOCLAR zestaw urządzeń (artykulatory, łuk twarzowy, gnatometr) pozwala na indywidualną rejestrację zwarcia u pacjenta.  Umożliwia też dokładne przekazanie pobranych pomiarów z gabinetu lekarskiego do pracowni protetycznej. Ścisła współpraca między dentystą a technikiem umożliwia optymalną analizę warunków i wykorzystania ich do wytworzenia optymalnych dla Ciebie protez dentystycznych w systemie BPS.

 

Różnice pomiędzy protezami dentystycznymi BPS a konwencjonalnymi protezami dentystycznymi.

 

Różnica jest zauważalna już podczas pierwszego spotkania w gabinecie

Są to opracowane naukowo procedury kliniczne i laboratoryjne różniące się od ogólnie stosowanych.                                                   Dokładne pomiary z użyciem łuku twarzowego i gnatometru,hipoalergiczny i niedrażniący błon śluzowych materiał na płyty protez o zwiększonej odporności mechanicznej, oraz zęby o anatomicznych kształtach, minimalizują dyskomfort noszenia protez,dając optymalny efekt estetyczny

 

Protezy wykonywane w systemie BPS wskazane są przy wykonywaniu protez osadzonych na implantach, ze względu na sposób wykonania i jakość użytych materiałów.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress