BOTOKS I KWAS HIALURONOWY

Medycyna estetyczna

Powszechnie wiadomo, że aby zachować zdrowy wygląd skóry i dobre samopoczucie należy dbać o sprawność fizyczną oraz stosować zbilansowaną dietę. Niestety nic nie zatrzyma upływu czasu co zwłaszcza widać na naszych twarzach. Stres, praca, nawet uśmiech sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych.

Zmarszczki – przyczyny powstawania

Powstawanie zmarszczek jest naturalnym efektem starzenia się naszej skóry. Należy pamiętać, że jest wiele czynników przyspieszających pojawianie się zmarszczek których możemy starać się unikać. Należą do nich:

 • Promieniowanie słoneczne
 • Palenie papierosów
 • Nocny tryb życia
 • Gwałtowne odchudzanie
 • Klimatyzacja

Starzenie skóry opóźnia:

 • Piecie 2 litrów wody dziennie co wpływa na prawidłowe nawilżenie naszego organizmu
 • Właściwa dieta bogata w kwasy Omega-3
 • Odpowiednia ilość snu 7-8 godzin
 • Pielęgnacja dopasowana do potrzeb naszej skóry
 • Używanie kremów z filtrami UV nie tylko podczas okresu letniego, a przez cały rok. Podczas zimy promienie słoneczne są bardzo ostre.

Kremy działają tylko powierzchniowo napinając naszą skórę, która po pewnym czasie przyzwyczaja się do składników w nich zawartych i przestaje na nie reagować. Zmarszczki sprawiają, że wyglądamy na bardziej zmęczonych, starszych niż naprawdę jesteśmy. Możemy to skutecznie zmienić. DentallZielona wychodzi na przeciw potrzebom osób, które chcą czuć się dobrze w swojej skórze i cieszyć się życiem nie zaprzątając sobie głowy przemijającym czasem.

W swojej ofercie posiadamy:

KWAS HIALURONOWY

To substancja naturalnie występująca w skórze, która doskonale nawilża i utrzymuje wodę w tkankach.
Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego drastycznie maleje przez co, nasza skóra wiotczeje, traci sprężystość i przybywa nam zmarszczek.
Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym dają natychmiastowe efekty i należą do jednych z najbardziej skutecznych.
Po 6-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięcia. Wówczas można powtórzyć zabieg, z jednej strony możemy uznać to za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Efekty zabiegu po jakimś czasie miną i nie pozostawią zmian w naszym wyglądzie. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Zalety kwasu hialuronowego:

 • Nawilża skórę
 • Powoduje wzrost jej elastyczności
 • Dodaje skórze blasku i poprawia koloryt
 • Pomaga znacznie opóźnić procesy starzenia skóry
 • Nie jest pochodzenia zwierzęcego
 • Jest całkowicie wchłanialny
 • Rezultaty estetyczne są natychmiastowe i bardzo naturalne

Konsultacja i zabieg:

Na zabieg najlepiej jest umówić się, gdy nie mamy w planach ważnych spotkań w ciągu najbliższych 2-3 dni, ze względu na ewentualny obrzęk lub siniaczki.
Nie wykonuje się zabiegów u kobiet w ciąży, chorych z chorobami autoimmunologicznymi i alergią na kwas hialuronowy oraz w trakcie innych, specjalistycznych terapii.
W trakcie konsultacji lekarskiej jest wykonywane zdjęcie wstępne, następnie omówienie zabiegu i preparatu. Pacjent podpisuje zgodę na zabieg. Jeżeli występuje opryszczka po zabiegu trzeba stosować lek przeciwwirusowy.
Na prośbę pacjenta możliwe jest użycie znieczulenia stomatologicznego lub miejscowego – zależnie od wrażliwości na ból.

Po zabiegu aby zmniejszyć obrzęk powinno się pić ok. 2 litry wody w ciągu dnia oraz smarować usta maścią z arniką.
Nie zaleca się ekspozycji na słońce do kilku dni po zabiegu.

BOTOKS:

Czym jest botoks?

Jest to oczyszczone białko produkowane przez bakterię Clostridium botulinum.
Proteina ta, po podaniu do mięśnia blokuje na pewien czas przekazywanie sygnału chemicznego, wywołującego skurcz mięśnia.

Jak działa botoks?

Niewielka ilość preparatu podana do mięśnia blokuje odbieranie przez niego impulsów nerwowych i powoduje jego rozluźnienie. Należy pamiętać, że działa tylko na mięśnie do których został wstrzyknięty.

Na czym polega leczenie?

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut.
Rezultaty są widoczne w ciągu kilku dni od zabiegu.

Czy są jakieś działania niepożądane?

Ewentualne działania niepożądane jeśli występują są najczęściej chwilowe i odwracalne.

Jak długo utrzymuje się efekt leczenia?

Efekt działania preparatu utrzymuje się od 4-6 miesięcy, okres ten może różnić się w indywidualnych przypadkach.

Czy zmarszczki będą wyglądały gorzej jeśli zabieg nie będzie kontynuowany?

Nie, kiedy Botoks przestaje działać skóra przez jakiś czas pozostaje gładsza i bardziej elastyczna jak przed leczeniem. Dopiero z czasem powraca do wyglądu sprzed zabiegu.

W gabinecie DentallZielona będą mogli Państwo skorygować:

 • kurze łapki
 • korekcję zmarszczek mimicznych nosa
 • korekcję zmarszczek wokół ust
 • korekcję opadających kącików ust
 • korekcję uśmiechu dziąsłowego
 • korekcję marszczącej się brody
 • zmarszki na czole i pomiędzy brwiami

PRZED WIZYTĄ:

Co warto przygotować przed wizytą?

Konsultacja lekarska trwa ok. 30 minut. W tym czasie lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentem, poinformuje pacjenta o przebiegu leczenia i odpowie na wszystkie ważne pytania. Warto wcześnie pisać listę pytań aby w trakcie wizyty nie zostały one zapomniane.

Należy również powiadomić lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach.

Zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Demakijaż zostanie wykonany w gabinecie. Niezaleczone zmiany zapalne skóry , uniemożliwią przeprowadzenie zabiegu.

Podczas zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego możliwe jest użycie znieczulenia miejscowego iniekcyjnego lub żelu powierzchniowego.

Opieka po zabiegu

Po zabiegach mogą wystąpić zaczerwienienia, opuchlizna lub krwiak. Można przyspieszyć okres gojenia poprzez używanie specjalnych maści.

W przypadku zabiegów wykonywanych na najbardziej wrażliwych obszarach takich jak np. usta, okolice oczu, obrzęk może być widoczny przez ok. 2-5 dni. zależnie od indywidualnych cech organizmu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress